Blekingemästarna

Bräkne Hoby

Inofficiell

23/10 2011

Domare: Bengt-Åke Bogren

Vi fick följande resultat:


Luva Bästa Veteran och BIM

Skotti Btkl 2
______________________________________________________________________________
Sofiero Int -SKK

11/9 2011

Domare: Harry Stockmari
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Good

Russin Ökl kv Very Good

Skotti Ökl kv Good

LOKA Vetkl Excellent CK Bästa veteran

LUVA Vetkl Excellent CK 2: bästa vet tik

O´Coner Ökl kv Excellent Ökl kk 2 m CK       BHKL 4 R-CERT

 2:a Uppfödarklass med HP

_________________________________________________________________________________
Ronneby - SKK

Domare: Lena Stålhandske

22/5 2011
 
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Excellent

Russin Ökl Excellent Ökl kv 2 m CK
         BTKL 4 R-Cert
 
 
_________________________________________________________________________________
Svenstavik - SKK

Domare: John Jakobsen

7/8 2011
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Excellent Ökl kk 2

Russin Ökl kv Excellent Ökl kk 1 m CK
         BTKL 4
 
__________________________________________________________________________________
SLBK - Special

Sveg

Domare: Martin Johansson

6/8 2011
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Very Good

Russin Ökl kv Excëllen Ökl kk 1 m CK
         BTKL 2 R-Cert

Foto: Marie Ahlgren
______________________________________________________________________________________
Tvååker

Domare: Agnes Ganami Kertes

16/7 2011
 
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Very Good

Russin Ökl kv Excllent Ökl kk 4
 
 
_______________________________________________________________________________________
Borås Nat

2011-07-03

Domare: ???

Domare Hanar: Alain Pecoult

Tikar: Pia Prahl
Vi fick följande resultat:

Thea Ökl kv Very Good

Ramse Ökl kv Very Good

Russin Ökl kv Excellent
 
________________________________________________________________________________________
Borås

2/7 2011

Domare: Andrew H Brace

SLBK- special

Domare Hanar: Pia Prahl

Tikar: Lena Stålhandske
Vi fick följande resultat:

Thea Ökl kv Excellent, Ökl kk 3

Ramse Ökl kv Excellent

Russin Ökl kv Excellent

Foto: Toril Eijerstam
__________________________________________________________________________________________
Hässleholm - Int

22/5 2011

Domare: Birgitta Svarstad
Vi fick följande resultat:

Russin Ökl Excellent
 
___________________________________________________________________________________________
SLBK - Special

Norrvidinge

21/5 2011

Domare Hanar: Kristina Purens

Domare Tikar: Jahn Stääv Tikar
Vi fick följande resultat:

Ramse Ökl kv Excellent, Ökl kk 4 m CK

Russin Ökl Excellent
 
__________________________________________________________________________________
SKK - Int

Malmö

20/3 2011

Domare: Sonja Björklund

 
Vi fick följande resultat:

Thea Very Good
 
_________________________________________________________________________________
SLBK - Special

Domare: Monica Åkesson

Motala

19/2-2010

 

Vi fick följande resultat:

Russin Excellent

__________________________________________________________________________________
SKK Int

Göteborg 8-9/1

Leonard Michael

Malo Alcrudo Rafael

64 resp 61 anmälda

Vi fick följande resultat:
 

Ramse 8/1-11 ÖKL2 

Russin 8/1/11 Ökl 1:a Ökk 4:a
 
Göteborg 9/1-11 
Ramse Ökl 1:a
Russin Ökl 1:a Ökk 4 CK  

 

 
______________________________________________________________________

______________________________________________________________________

 | Resultatet 2006 | Resultatet  2007 | Resultatet 2008 |Resultat 2009 |Resultat 2010 |Resultat 2011 |
| Resultat 2012 |