_____________________________________________________________________
SKK Int Stockholm

6/12-08

Domare: Lena Danker - Finland

 

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Ramse 1 Ukl, 4 Ukk

Skorres Russin 1 Ukl, 1 Ukk, CK, 4 BTKL

Skorres Pärla, 1 Ökl, R Ökk

Skorres Itzi Ensaga Dotter  blev andra bästa veterantik med HP

 

Russin

Pärla

___________________________________________________________________________
SKK Int Växjö

31/10-08

Domare: Raiko Rotner - Slovakien

67 anmälda

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Skotti 1 Jkl, 4 Jkk, CK

Skorres Ramse 1 Ukl, 2 Ukk, CK

Skorres Russin 1 Ukl, 2 Ukk, CK, 2 BTKL, R-Cacib

Skorres Loka 2 Ökl

Skorres Luva 1 Ökl, R Ökk

Vi fick HP på vår uppfödargrupp
 

 

 
_______________________________________________________________________
SLBK Special Värnamo

14/9-08

Domare tikar: John-John Johnsson

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Loka: 1 Ökl, 4 Ökk

På barn med hund blev Oliver och Loka 2:a av 5 stycken deltagande.

 

_____________________________________________________________________
SKK Sofiero

13/9-08

Domare: Harry Tast - Finland

50 anmälda

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Saxon: 2:a Jkl

Skorres O´coner: 2 Ökl

Skorres Russin: 1 Jkl, 1 Jkk, Ck, 3 BTKL, Cert

Skorres Java: 2 Chkl med CK

 

_______________________________________________________________________
SKK Öland

6/9-08

Domare: Ove Germundsson

23 anmälda

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Skotti: 1 Jkl, 1 Jkk, Ck, 4 BTKL

Skorres Ramse: 1 Jkl, 1 Jkk, HP

Skorres Luva: 1 Ökl, 2 Ökk, Ck, 2 BTKL

Skorres Itzi Ensaga Dotter: 1 Vetkl, 1 Vetkk, Ck, 3 BTKL - BIM Veteran

Skorres Nypon: 1 Ökl, 1 Ökk, CK, BIM, Cert - Championat!!!

Skorres Itzi Ensaga Dotter: BIR-Veteran

Uppfödargrupp 1:a med HP

 

 

________________________________________________________________
SKK Norrköping

16/8-08

Domare: Lisbeth Liljekvist

35 anmälda

Vi fick följande resultat:

Skorres Pärla: R BTKL

_____________________________________________________________
SKK Ronneby

10/8-08

Domare: Beattie Colm, Irland

32 anmälda

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Skotti: 2 Jkl

Skorres Smultron: 1 Jkl, 3 Jkk, HP

Skorres Russin: 2 Jkl

Skorres Ramse: 1 Jkl, 1 Jkk, Ck, 3 BHKL

Skorres Nypon: 1 Ökl, 1 Ökk, CK, 2 BTKL, Cert

Skorres Itzi Ensaga Dotter: BIR-Veteran

Vi vann uppfödarklassen med HP

 

_________________________________________________________________
SKK Tvååker

10-11/7 - 08

Domare Fredag: Agnes Kertes Ganami - Israel

Domare Lördag: Diane Andersson

 

Vi fick följande resultat fredag:

Skorres Ramse: 1 Jkl, 2 Jkk

Skorres Russin: 1 Jkl, R Jkk

Skorres Ofelia: 2 Ökl

Skorres Itzi Ensaga Dotter: BIR - Vet

Uppfödarklass: 2:a med HP

Vi fick följande resultat lördag:

Skorres Ramse: KEP

Skorres Russin: 1 Jkl, 4 Jkk, Ck

Skorres Ofelia: 1 Ökl, 3 Ökk, Ck

Skorres Itzi Ensaga Dotter: BIR-Vet

 

Such Skorres Itzi Ensaga Dotter

__________________________________________________________________
Världsutställning Stockholm

3/7 - 08

Domare Leonberger: Guido Persino - Italien

Domare Löwchen: Elsbet Clerk

Vi fick följande resultat:

Skorres Ramse blev tyvärr halt och fick KEP

Bumir Xtra A La Skorres fick Excelent men tyvärr ingen placering

 

Skorres Ramse

_______________________________________________________________
SLBK Special

Medevi Brunn

2/6 - 08

Domare tikar: Lena Danker, Finland

Domare hanar: Teija Salmi-Aalto, Finland

Vi fick följande resultat:

Skorres Java Oplacerad i Championklass

Skorres Loka 1 Ökl, 3 Ökk

Skorres Ramse 1 Jkl

Skorres Loka

_________________________________________________________________
SKK Hässleholm

17/5 - 08

Domare valpar: Eva Borg

Domare vuxna: Matti Touminen

Vi fick följande resultat:

Skorres Java, 2 Chkl, Ck, 4 BTKL

Skorres Loka 1 Ökl

Skorres O´Coner  1 Ökl, 3 Ökk

Skorres Ramse 2 Jkl

Skorres Russin 2 Jkl

Skorres Smultron 2:a i Valpklass med Hp

Skorres Skotti 3:a i Valpklass med Hp

Vi fick HP på vår uppfödargrupp 

Skorres O´Coner

______________________________________________________________
Inofficiell utställning Qpoolen Hässleholm

Februari - 08

Vi fick följande resultat:

Skorres Saxon BIM

Skorres Skotti 1 Valpkl, HP

Skorres Smultron 2 Valpkl, HP

Skorres Saffran 3 Valpkl, HP

Skorres Ramse 1 Valpkl, HP 2:a bästa hane

Skorres Russin BIR, BIG-R

HP på syskon klassen och BIS-R i finalen av 8 stycken syskongrupper

 

 

_____________________________________________________________________
SLBK Special Köping

Februari - 08

Domare: Mia Sandgren

Olli Kokkonen

 

Vi fick följande resultat:

Skorres Java R Chkl, CK

Skorres Ramse Oplac valpklass

 

 

______________________________________________________________

SKK My Dog

Göteborg

Januari -08

Domare: Rony Doedjins

Vi fick följande resultat:

Skorres Ramse Oplac i valpklass

Skorres Russin 2:a Valpkl

Skorres Pincess Leja 1 Ukl, 2 Ukk

Skorres Pernod 1 Ökl

Skorres Java 3 Chkl, CK

 

______________________________________________________________

| Resultatet 2006 | Resultatet  2007 | Resultatet 2008 |Resultat 2009 |Resultat 2010 |Resultat 2011 |

         | Resultat 2012 |